Průvodce: Jak na to?

Připravili jsme pro vás doporučení jak postupovat při prověření rizik spojených s koupí nemovitosti, abyste nekoupili zajíce v pytli.

Pokusili jsme se naše doporučení shrnout do těchto základních kroků:

 1. Ujasněte si, co je vaším záměrem. Chcete koupit nemovitost k vlastnímu bydlení, k podnikání, nebo jako investici? Jaké parametry taková nemovitosti musí mít, jaké by mohla mít, a které by rozhodně mít neměla? Co to pro vás konkrétně znamená, že realizace vašeho záměru bude úspěšná? Co by pro vás znamenalo, kdyby realizace záměru byla neúspěšná? Pokud si v tom chcete udělat jasno a ve spolupráci s našimi experty sestavit váš konkrétní záměr, kontaktujte nás.
   
 2. Spočítejte si, kolik to bude stát. Kolik chcete či můžete do nemovitosti celkem investovat? Jakým způsobem plánujete pořízení financovat? Pokud chcete využít hypotéku, máte prověřeno, kolik vám banka půjčí? Co je potřeba udělat a kde začít? Pokud chcete mít jasné odpovědi na vaše otázky, zeptejte se nás.
   
 3. Hledejte vhodné nemovitosti. Můžete hledat sami, nebo využít služeb realitních kanceláří a realitních makléřů. Ozvěte se nám, rádi vám doporučíme zkušené realitní makléře s dobrými referencemi od klientů z vašeho regionu. Je důležité ověřit si důvěryhodnost partnerů, se kterými jednáte.
   
 4. Prověřte si možná rizika vybrané nemovitosti ještě před podpisem rezervační smlouvy. Přehled nejčastějších rizik najdete zde. Pro rychlé a komfortní prověření základních rizik využijte NEMO Report. Pro odhalení stavebně-technických rizik nás kontaktujte, pošleme vám jednoho z 35 inspektorů, kteří jsou na to experti.
   
 5. Nechejte si návrhy smluv zkontrolovat nezávislým právníkem. I zkušený právník může někdy něco přehlédnout či udělat chybu, která vám může následně způsobit starosti. Pokud si chcete být jistí, že návrhy smluv, které vám byly předloženy k podpisu, jsou v pořádku a neobsahují chyby či právní kličky, využijte služeb nezávislého právníka. Pokud chcete od nás doporučit vyzkoušeného právníka, kontaktujte nás.
   
 6. Nenechte se dostat do časového presu ze strany prodávajícího. Při jakékoliv pochybnosti si vyžádejte čas na prověření či na rozmyšlenou.
   
 7. Neostýchejte se zeptat odborníků jako jsou například zkušení realitní makléři, projektanci, stavaři, odhadci, právníci, finanční poradci, odborníci na energie či na jiné technologie. Rádi vám zprostředkujeme kontakt s ověřenými odborníky, stačí říct.

NAŠE MISE

Jsme tu proto, abychom lidem pomohli realizovat plány týkající se nemovitostí.

Kontakt

Náměstí Přemyslovců 14/11
288 02 Nymburk

Dobrovského 422/3
682 01 Vyškov