Umělá inteligence přichází na český realitní trh

Roboti šetří lidem čas a umí pracovat velmi přesně. Postupně je nacházíme v různých oblastech života. Obory jako nemovitosti a stavebnictví nezůstávají pozadu. Digitalizace začíná postupně měnit chování a zvyklosti lidí i zde.

BydliBot dává lidem větší šanci na úspěch při hledání nemovitosti

V době ledové si pravěcí lovci mohli postavit své obydlí na místě, které se jim zdálo vhodné. Stavebních pozemků byla spousta. O výběru místa se tedy rozhodovali zejména podle toho, zda je v okolí dost vody a potravy. Žijeme ale v roce 2021. Ceny nemovitostí letí nahoru, nabídka je omezená. Ty nejzajímavější nemovitosti se často ani do veřejné inzerce nedostanou. Jakmile se však nějaká zajímavá nemovitost na realitních portálech objeví, startuje soutěž o to, kdo ze zájemců nejdříve provede rezervaci. Velkou roli hraje čas. Kdo dříve nový inzerát objeví a podaří se mu kontaktovat realitního makléře či majitele nemovitosti, ten má větší šanci na úspěch. Naštěstí jsou čeští programátoři šikovní, a tak tu máme BydliBota. Tato jednoduchá online služba za vás prochází realitní portály a ihned po zveřejnění inzerátu vás informuje o nemovitosti, která vyhovuje vašim kritériím. Díky tomu můžete okamžitě reagovat a být prvním zájemcem o koupi.

Zeptali jsme se Jana Hnízdila ze společnosti SOFTIM.CZ, jak vlastně vznikl nápad naprogramovat “hlídacího psa” jménem BydliBot. “Na začátku byla slova ‘Koupím byt’. Hledal jsem bydlení a prohledáváním inzerátů trávil spoustu času. A tak vznikla myšlenka takové hledání automatizovat,” vypráví Jan Hnízdil a dodává: “BydliBot umí ohlídat nabídky všech typů nemovitostí v celé České republice, ať už ke koupi, pronájmu nebo investici.”

 

V honbě za bydlením lidé zapomínají na rizika a kupují zajíce v pytli

Zájemci o koupi nemovitosti se často dostávají do časového presu. Pokud chtějí koupit, musejí jednat rychle. Velmi snadno se pak může stát, že mohou koupit tzv. zajíce v pytli. Podle průzkumu, který pro NEMO Report realizovala agentura STEM/MARK, vyplynulo tato zjištění, že každý třetí člověk, který koupil nějakou nemovitost, zažil situaci, kdy až po podpisu kupní smlouvy zjistil nějaký zásadní právní, technický či jiný problém, o kterém předtím nevěděl. A proto je tu NEMO Report, který laikům i profesionálům pomáhá rychle a pohodlně získat dostupné informace o konkrétní nemovitosti, včetně odhalení možných rizik.

 

BydliBot s NEMO Reportem šetří lidem čas i starosti

Spolupráce mezi BydliBotem a NEMO Reportem je logickým vyústěním jejich poslání a snahy pomoci lidem, kteří hledají nějakou nemovitost.

“Věříme, že spolupráce mezi BydliBotem a NEMO Reportem pomůže mnoha lidem ke štěstí tím, že jim usnadní nalezení vhodné nemovitosti a před její koupí také umožní rychle a jednoduše prověřit možná rizika,” říká Jan Záhora, zakladatel online služby komplexního prověřování nemovitostí Nemoreport.cz.

 

O službě BydliBot.cz

Je jedno, zda hledáte byt, dům, pozemek nebo jinou nemovitost, BydliBot najde a ohlídá realitní inzeráty podle vybraných parametrů. Je to chytrý hlídací pes, který zajišťuje hledání napříč realitními portály každou minutu, takže se o inzerátech na bydlení dozvíte téměř okamžitě. Za vývojem online služby BydliBot stojí tým IT specialistů ze společnosti SOFTIM.CZ, která se specializuje na digitální transformace firem, automatizace práce s daty, vývoj a implementaci řešení v oblasti Business Intelligence (BI) a řízení technologií v rámci Průmyslu 4.0.


O službě Nemoreport.cz

Online systém NEMO Report je prvním tuzemským nástrojem, který poskytuje laikům i odborníkům komplexní informace o konkrétních nemovitostech. Zároveň upozorňuje na možná rizika a přidává komentáře s užitečnými podněty. V současné době má přístup již k více než miliardě dostupných informací o nemovitostech v České republice. Službu NEMO Report poskytuje společnost MyNEMO Report, která na základě získaného know-how a s využitím moderních informačních technologií zpracovává dostupné informace o nemovitostech, včetně možných rizik pro jejich budoucí vlastníky. Lidé a firmy mohou díky NEMO Reportu rychle a snadno získat cenné informace týkající se nemovitostí, o které mají zájem.

NAŠE MISE

Jsme tu proto, abychom lidem pomohli realizovat plány týkající se nemovitostí.

Kontakt

Náměstí Přemyslovců 14/11
288 02 Nymburk

Dobrovského 422/3
682 01 Vyškov