NEMO Report odstartoval spolupráci s iKatastr.cz

Doposud na českém trhu neexistovala žádná veřejně dostupná online služba poskytující komplexní prověřování nemovitostí a rizik při jejich koupi. S příchodem NEMO Reportu se situace mění. NEMO Report chce být svým uživatelům nablízku. A tak se zrodila i spolupráce mezi NEMO Reportem a mapovým portálem iKatastr.cz.

"Přišli jsme na trh s online nástrojem NEMO Report, abychom přispěli k větší transparentnosti a bezpečnosti obchodu s nemovitostmi. NEMO Report je určen jak pro laiky, tak i pro profesionály působící v oborech souvisejících s nemovitostmi. Portál iKatastr.cz vnímáme jako jednu z předních online mapových služeb v ČR. NEMO Report a iKatastr spojuje snaha o transparentnost informací, týkajících se nemovitostí, a usnadnění přístupu k nim. Cílem je snížit nejistotu zájemců o koupi nemovitosti, zda nejsou někde nějaká skrytá rizika, ale i snadnější dostupnost komplexních informací o nemovitosti pro laiky i profesionály," říká Jan Záhora, jednatel MyNEMO Report.

Přínos pro uživatele: rychlejší a snadnější přístup k informacím

Propojení iKatastr.cz s NEMO Reportem přináší uživatelům jednodušší a rychlejší cestu ke komplexnímu zjištění dostupných informací a prověření možných rizik konkrétní nemovitosti. Na iKatastru uživatel snadno najde parcelu, o kterou se zajímá, a poté se jedním kliknutím automaticky přesune na portál NEMO Report, kde už jen dokončí objednávku reportu.

NEMO Report má přístup již k více než 1 miliardě dat

Systém NEMO Report komplexně vyhodnocuje možná rizika nemovitostí na základě těchto zdrojů dat:

 • informace z katastru nemovitostí,
 • riziko povodní nebo záplav na adrese nemovitosti a v okolí,
 • zapsaná sídla firem na adrese nemovitosti,
 • ekonomický rating obce,
 • informace z insolvenčního rejstříku,
 • mapy a mapové podklady,
 • inženýrské sítě,
 • územní plány obcí.

Alarmující výsledky průzkumu

V září 2020 realizovala výzkumná agentura STEM/MARK pro NEMO Report průzkum na reprezentativním vzorku populace ČR 18+. Vyplývá z něj, že 33 procent obyvatel ČR, kteří koupili nějakou nemovitost, zažilo situaci, kdy až po podpisu kupní smlouvy zjistili nějaký zásadní právní, technický či jiný problém, o kterém předtím nevěděli. Tento průzkum také ukázal, že mezi nejčastější problémy patří tyto čtyři: neočekávané navýšení nákladů (72 %), horší technický stav, než bylo sděleno (49 %), výrazné zpoždění celého procesu (25 %) a nemovitost nelze využít k zamýšlenému záměru (21 %).

Co možná nevíte o iKatastr.cz

 • iKatastr.cz za rok navštívilo přes jeden milion unikátních návštěvníků, kteří vygenerovali celkem 3,8 milionu návštěv.
 • iKatastr.cz je uveden ve sborníku veřejného ochránce práv jako vhodný příklad propojení otevřených dat.
 • iKatastr.cz je nejvíce využívaná služba (mimo ČÚZK) pro přístup k otevřeným datům katastru nemovitostí.

NAŠE MISE

Jsme tu proto, abychom lidem pomohli realizovat plány týkající se nemovitostí.

Kontakt

Náměstí Přemyslovců 14/11
288 02 Nymburk

Dobrovského 422/3
682 01 Vyškov