M&M reality holding podepsal smlouvu s NEMO Report, která umožní více než 2 000 realitních makléřů přístup k informacím o povodňovém riziku pro české nemovitosti

Největší česká realitní kancelář M&M reality holding věnuje dlouhodobě nemalé úsilí tomu, aby její makléři mohli rychle a snadno získat dostupné informace o konkrétní nemovitosti a zefektivňovat svou práci. Její celofiremní informační systém STORMM, nyní nově obsahuje také mapy nebezpečí povodně a z nich vytvořené tarifní zóny, které využívá pojistný trh v ČR pod záštitou České asociace pojišťoven. Tato data získává od technologické společnosti NEMO Report, která má přístup k více než k jedné miliardě dat o českých nemovitostech a dodává je subjektům působícím v oblasti nemovitostí, financí a stavebnictví.

Digitalizace a online dostupnost dat výrazně zefektivňuje práci realitním makléřům. V současné době mnoho českých makléřů využívá konzervativní postupy, které je okrádají až o desítky hodin měsíčně, které by mohli věnovat užitečnějším věcem. Naopak moderní makléři využívají častěji a hlavně chytřeji různé online nástroje a také dostupná data. Díky tomu jsou efektivnější a zvládnou během pracovního dne vyřešit více věcí.

“Naši makléři jsou vybaveni tabletem s aplikací StormmBook, která jim výrazně usnadňuje a urychluje práci v celém záběru jejich aktivit, tedy od prezentace nabídky služeb pro nové klienty, přes vyhledávání a oceňování nemovitostí, prodejní prezentaci, až po online zpracování veškerých dokumentů, včetně využití biometrických podpisů,“ vysvětluje IT ředitel společnosti M&M reality holding Aleš Gorniak.

Jan Záhora, spoluzakladatel a CEO společnosti NEMO Report, která nastavuje na českém trhu nový standard prověřování dostupných informací o konkrétních nemovitostech, v této souvislosti uvádí: “Snadnost přístupu k informacím, rychlost jejich získání, automatizace a inteligentní práce s daty vnímáme jako klíčové katalyzátory změn na českém nemovitostním trhu, směřujících k vyšší efektivnosti a transparentnosti. Během uplynulých tří let od spuštění našich online služeb vnímáme posun v myšlení progresivních realitních makléřů, majitelů firem a specialistů v oblasti nemovitostí, financí a stavebnictví. Tento posun byl urychlen i covidovým obdobím, kdy online služby obecně zažívaly nebývalý boom.”

Na začátku února došlo také k tomu, že Česká asociace pojišťoven (ČAP) se rozhodla v rámci modernizace Povodňového portálu ČAP nově nabídnout informace o nebezpečí povodně i pro komerční účely. „ČAP usiluje neustále o kultivaci a kvalitu pojišťovacích služeb poskytovaných svými členskými pojišťovnami a zároveň se zamýšlí na rozvojem vlastních aktivit. Jednou z nich je poskytnutí možnosti ověření povodňové zóny pro nemovitosti v ČR. Tato služba byla dosud poskytována pro fyzické osoby a nyní jsme se rozhodli rozšířit naše služby i o servis odborné veřejnosti. Ke spolupráci jsme přizvali společnost NEMO Report, která poskytuje profesionální služby v této oblasti. Věříme, že zmíněné rozšíření škály možných výstupů, které naši klienti nově mohou získat přispěje ke spokojenosti jak klientů pojišťoven, tak i odborné veřejnosti,“ vysvětluje Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven.

A právě automatizovaný online přístup k datům týkajícím se povodňového rizika se stal předmětem smlouvy mezi M&M reality holding a NEMO Report. Od února letošního roku mají uživatelé informačního systému STORMM a aplikace StormmBook zjednodušený přístup k těmto datům, aby mohli svým klientům poskytovat rychlý servis a transparentní informace o nemovitostech.

„Statisticky se každá čtvrtá nemovitost v Česku nachází v pásmu s vyšším či nižším stupněm povodňového rizika. A nyní mají k těmto datům rychle a pohodlně přístup také všichni makléři M&M reality holdingu. Velmi si této spolupráce vážíme, protože přispívá ke zvýšení standardu informační transparentnosti na českém nemovitostním trhu, což je naším dlouhodobým cílem,“ uzavírá Jan Záhora.

 

Tisková zpráva, 22. února 2023

__________________________

NEMO Report je česká technologická společnost, za kterou stojí tým lidí se společnou vizí a mnohaletými zkušenostmi v oblasti nemovitostí. NEMO Report usiluje o to, aby vše, co potřebujete vědět o konkrétní nemovitosti, bylo možné získat jednoduše, rychle, přehledně a online. Lidé v NEMO Reportu věří, že každý člověk má právo na rychlý a snadný přístup k objektivním a srozumitelným informacím o nemovitosti, o kterou se zajímá. Zejména se to týká možných rizik spojených s koupí nemovitosti, nebo také dat, se kterými pracují specialisté nemovitostního trhu. Proto vytvořili online systém NEMO Report, který laikům i odborníkům usnadňuje získávání a práci s informacemi o konkrétních nemovitostech, upozorňuje na možná rizika a přidává další užitečné služby. Online systém NEMO Report má přístup k více než miliardě dostupných dat o nemovitostech v České republice. Od roku 2020 již NEMO Report poskytl informace o nemovitostech více než 30 000 klientů. Technologický start-up NEMO Report automatizovaným způsobem zjišťuje pro klienty informace o konkrétní nemovitosti z desítek dostupných rejstříků a evidencí. Klienti tak nemusí zjišťovat (a platit) za každou informaci zvlášť, ale dostanou je všechny pohromadě v podobě, která je srozumitelná i laikům. Pokud klienti potřebují nějakou specifickou informaci nebo návaznou službu, NEMO Report jim poskytne i následný servis v podobě poradenství nebo právního servisu. www.nemoreport.cz

M&M reality holding je česká společnost, která zprostředkovává prodej nemovitostí, správu a pronájem objektů a zabývá se právním a finančním poradenstvím v oboru realit, zprostředkováním pojištění a vlastní reklamní agenturou. Na území České republiky působí od roku 2006, za tuto dobu vybudovala síť více než 155 poboček a je největší realitní agenturou v Česku. Pro M&M reality pracuje přes 2 000 makléřů. www.mmreality.cz

Česká asociace pojišťoven (ČAP) představuje sdružení k organizaci a podpoře vzájemné pomoci, spolupráce a zabezpečení zájmů pojišťoven a zajišťoven. Asociace je právnickou osobou a jejím sídlem je Praha. Činnost zahájila v lednu 1994. Od roku 1998 je řádným členem Insurance Europe (dříve „Evropská pojišťovací a zajišťovací federace“, CEA). Posláním asociace je koordinovat, zastupovat, hájit a prosazovat společné zájmy pojišťoven ve vztahu k orgánům státní správy a dalším osobám i ve vztahu k zahraničí. www.cap.cz

NAŠE MISE

Jsme tu proto, abychom lidem pomohli realizovat plány týkající se nemovitostí.

Kontakt

Náměstí Přemyslovců 14/11
288 02 Nymburk

Dobrovského 422/3
682 01 Vyškov