NEMO Report přebírá provoz Povodňového portálu ČAP pro online poskytování informací o nebezpečí povodně pro české nemovitosti

Dodavatel služeb prověřování nemovitostí a partner společnosti Intermap Technologies⁠ společnost NEMO Report se dohodla s Českou asociací pojišťoven na převzetí provozu online služby poskytování informací o nebezpečí povodně a z nich vytvořených tarifních zón pro území České republiky, a to nejen pro fyzické osoby, ale nově i pro komerční subjekty. Tímto krokem NEMO Report posiluje svou pozici na trhu, kde tyto služby využívají zejména odhadci nemovitostí, soudní znalci, realitní makléři a další subjekty realitního a stavebního trhu.

Česká asociace pojišťoven (ČAP), která již od roku 1994 sdružuje přední pojišťovny a zajišťovny působící na českém trhu, se rozhodla k datu 1. února 2023 nově nabídnout uživatelům, v rámci modernizace Povodňového portálu ČAP, komplexní informace o nemovitostech včetně informací o nebezpečí povodně již jako zpoplatněnou službu i pro komerční účely.

 

„ČAP usiluje neustále o kultivaci a kvalitu pojišťovacích služeb poskytovaných svými členskými pojišťovnami a zároveň se zamýšlí na rozvojem vlastních aktivit. Jednou z nich je poskytnutí možnosti ověření povodňové zóny pro nemovitosti v ČR. Tato služba byla dosud poskytována pro fyzické osoby a nyní jsme se rozhodli rozšířit naše služby i o servis odborné veřejnosti. Ke spolupráci jsme přizvali společnost NEMO Report, která poskytuje profesionální služby v této oblasti. Věříme, že zmíněné rozšíření škály možných výstupů, které naši klienti nově mohou získat přispěje ke spokojenosti jak klientů pojišťoven, tak i odborné veřejnosti,“ vysvětluje Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven

 

Ve shodě s partnerskou společnosti Intermap Technologies, která dodává mapy nebezpečí povodně pro potřeby pojistného trhu, se ČAP rozhodla, že provoz této online služby nově převezme právě společnost NEMO Report, která v této oblasti má zkušenosti, protože tyto informace na základě map nebezpečí povodně od Intermap Technologies i další data o českých nemovitostech poskytuje formou online služeb již od roku 2020.

 

"Mapy nebezpečí povodně a z nich vytvořené tarifní zóny dodáváme již od roku 1997 pro potřeby pojistného trhu v ČR pod záštitou České asociace pojišťoven. Pojistný trh využívá mapy nebezpečí povodně pro určení pojistné tarifní zóny nemovitosti. Díky spolupráci se společností NEMO Report můžeme nabídnout mapy nebezpečí povodně jako doplňkovou informaci o pojistné situaci dané nemovitosti laikům i odborníkům z jiných odvětví, např. trhu finančních služeb a realit (banky, stavební spořitelny, realitní společnosti, znalci a odhadci nemovitostí)," řekl Richard Šálek, obchodní ředitel společnosti Intermap Technologies pro střední a východní Evropu.

 

Pro NEMO Report je tento krok poměrně významný a symbolický. “Velmi mě těší, že rosteme ve spolupráci s našimi partnery,” říká Jan Záhora, spoluzakladatel a výkonný ředitel NEMO Reportu, a dodává: “K téměř jednomu tisíci našich stávajících klientů se nyní nově přidají další odhadci, znalci, realitní makléři a další specialisté, kteří pravidelně s informacemi o nebezpečí povodně pracují.”


●    Odkaz na webovou stránku ČAP s informacemi o povodňových mapách: https://cap.cz/kalkulacky-a-aplikace
●    Odkaz na webovou stránku NEMO Report, kde je možné získat Informace o nebezpečí povodně pro konkrétní nemovitost: http://www.nemoreport.cz/proverit-nemovitost-cap


Praha, 31. 1. 2023

 


NEMO Report je česká technologická společnost, za kterou stojí tým lidí se společnou vizí a mnohaletými zkušenostmi v oblasti nemovitostí. NEMO Report usiluje o to, aby vše, co potřebujete vědět o konkrétní nemovitosti, bylo možné získat jedním dotazem nebo maximálně na 3 kliknutí. Lidé v NEMO Reportu věří, že každý člověk má právo na rychlý a snadný přístup k objektivním a srozumitelným informacím o nemovitosti, o kterou se zajímá. Zejména se to týká možných rizik spojených s koupí nemovitosti, nebo také dat, se kterými pracují specialisté nemovitostního trhu. Proto vytvořili online systém NEMO Report, který laikům i odborníkům usnadňuje získávání a práci s informacemi o konkrétních nemovitostech, upozorňuje na možná rizika a přidává další užitečné služby. Online systém NEMO Report má přístup k více než miliardě dostupných dat o nemovitostech v České republice. V roce 2022 se společnost NEMO Report stala členem realitní skupiny European Housing Services (EHS).
http://www.nemoreport.cz/

Česká asociace pojišťoven (ČAP) představuje sdružení k organizaci a podpoře vzájemné pomoci, spolupráce a zabezpečení zájmů pojišťoven a zajišťoven. Asociace je právnickou osobou a jejím sídlem je Praha. Činnost zahájila v lednu 1994. Od roku 1998 je řádným členem Insurance Europe (dříve „Evropská pojišťovací a zajišťovací federace“, CEA). Posláním asociace je koordinovat, zastupovat, hájit a prosazovat společné zájmy pojišťoven ve vztahu k orgánům státní správy a dalším osobám i ve vztahu k zahraničí.
www.cap.cz.

Evropské zastoupení kanadsko-americké společnosti Intermap Technologies se sídlem v Praze je osvědčeným poskytovatelem pojistných a zajistných řešení v celé střední a východní Evropě. Produkty a služby společnosti Intermap pro oblast pojišťovnictví a zajištění zahrnují softwarové aplikace, analytiku a data pro hodnocení pojistných rizik. Společnost nabízí on-premise a cloudové řešení pro kvantifikaci nebezpečí říčních a přívalových povodní, požárů, sesuvů půdy a zemětřesení. Společnost Intermap rovněž nabízí analytické služby v oblasti zajištění, včetně hromadného geokódování a čištění adres/parcel, akumulace, analýzy portfolia a modelování přírodních katastrof a pravděpodobných maximálních ztrát. Další informace naleznete na adrese www.intermap.com/european-solutions.

NAŠE MISE

Jsme tu proto, abychom lidem pomohli realizovat plány týkající se nemovitostí.

Kontakt

Náměstí Přemyslovců 14/11
288 02 Nymburk

Dobrovského 422/3
682 01 Vyškov